Autoři motivů PF 2019

Adam Gratz

1980 - Praha Studuje Institut tvůrčí fotografie při Slezské univerzitě v Opavě. Věnuje se především volné fotografické a grafické tvorbě. Spolupracuje s grafickým studiem Abalon.
https://adamgratz.cz/

Více informací o autorovi

Hello kaktus

- Maluje akvarely a ilustrace pod názvem Hello kaktus. Dále se zabývá tkaním indiánských tapiserií, šitím textilních hraček a performance. Její motto zní: Umění je součást mého já a bez něj si nedokážu představit svůj život.


Více informací o autorovi

Aleš Böhm

1984 - Karviná Věčný bohém. Kreslí, maluje. Nerozumí světu, ve kterém žije. Miluje ticho, samotu. Často jej můžete zastihnout naprosto nepřipraveného nebo duchem nepřítomného. Podařilo se mu vystudovat Výtvarnou výchovu na Ostravské univerzitě. Od té doby se zaměřuje převážně na tvorbu počítačových her a ilustrací.


Více informací o autorovi

Anne Dostálová

1968 - Praha Vystudovala Gymnázium s výtvarným zaměřením v Praze 3 a ČZU Praha. Věnuje se především kresbě a dětské ilustraci.


Více informací o autorovi

Bohdan Dušek

- Vystudoval střední uměleckou školu Václava Hollara a poté Vysokou školu umělecko - průmyslovou v Praze. Zde navštěvoval ateliér filmové a televizní grafiky. Je autorem animovaných filmů, komiksů a videoklipů. Mezi jeho nejoblíbenější grafické techniky patří linoryt a lept.


Více informací o autorovi

Dagmar Petrášková

1954 - Brno Studovala grafiku u profesora Dalibora Chatrného. Po studiu se nejprve věnovala tvorbě kresleného filmu - pohádkám pro děti a mládež a ilustrovala řadu učebnic pro Slovenské pedagogické nakladatelství v Bratislavě. Ve své profesionální výrvatrné čnnosti se zabývá malbou, ilustrační, propagační a volnou grafikou, příležitostně též oděvní tvorbou - malbou na hedvábí a přírodní materiály.


Více informací o autorovi

Emanuel Vejnar

1982 - Brandýs nad Labem Amatérsky fotí od roku 2005. Nejprve přírodu, zvířata, lidi. V poslední době ho uchvátila pražská architektura, dokumentuje dění ve městě. Zajímá se o počítače, čte knížky a čas od času napíše na svůj blog úvahu či složí básničku.
http://www.prahafoto.cz

Více informací o autorovi

Eva Chupíková

1974 - Olomouc Vystudovala filozofický obor univerzitního směru. Od roku 2000 se profesionálně věnuje textilní tvorbě, digitální grafice a dětské ilustraci.


Více informací o autorovi

Jiří Švengsbír

1921 - 1983 - Vystudoval VŠUP ve speciálce Prof. Strnadela. Používal techniky jako mědirytiny, ocelorytiny, ale i kresby, které jsou umístěny v několika světových galeriích. Je autorem desítek poštovních známek a medailí. Podle p. Hokusaje vytvořil 100+1 pohledů na Prahu.


Více informací o autorovi

Komára

- Vystudovala SUPŠ v Praze. Pracovala jako propagační výtvarnice v divadle Minor a jako grafička v odborném knižním vydavatelství. Věnuje se grafickému designu, kresbě a ilustraci.


Více informací o autorovi

Jana Rimal

1969 - Teplice Studovala počítačovou grafiku v Amsterodamu a v Praze. Věnuje se počítačové grafice, fotografii a grafické tvorbě pro děti.


Více informací o autorovi

Jana Zwinsová

1969 - Litomyšl Vystudovala gymnázium a kurzy zaměřené na malbu a estetiku, profesionální malbě se věnuje od roku 1997. Její obrazy jsou zastoupeny v galeriích, na výstavách a v soukromých sbírkách u nás i ve světě, příležitostně se také věnuje textilní tvorbě a výrobě šperků.


Více informací o autorovi

Jaroslav Trnovský

1957 - Olomouc Vystudoval Pražskou fotografickou školu, obor Výtvarná fotografie. Věnuje se především ilustrační fotografii Prahy.
http://www.trnovsky.com

Více informací o autorovi

Karel Stolař

1944 - Praha Navštěvoval Akademii výtvarných umění. Dlouhodobě pracuje jako ilustrátor. V letech 1995 až 2004 ilustroval osmidílnou sérii knih manželů Hrubešových „Pražské domy vyprávějí“. Nyní se zabývá také ilustracemi kalendářů.


Více informací o autorovi

Kateřina Bursíková

1960 - Praha Absolventka Střední průmyslové školy keramické v Bechyni (abs.1979) obor Malba keramiky a porcelánu. Oblíbené techniky jsou litografie, kresba, akvarel.


Více informací o autorovi

Kristián Koníček

1966 - Prostějov Studoval užitou fotografii v Madridu. Žije střídavě v Praze a Madridu. Věnuje se především volné fotografické a grafické tvorbě.


Více informací o autorovi

Ladislav Krajča

- Žije na Valašsku, věnuje se muzicírování, tvorbě ilustrací a grafickému designu. Oblíbenými náměty jeho vektorových grafik jsou hudba, cestování a život okolo.


Více informací o autorovi

Lenka Vojtová

- Vystudovala SOŠV a AVU v Praze, obor grafika u prof. Čepeláka a prof. Chatrného. Zabývá se volnou a užitou grafikou, malbou, ilustrací, tvorbou ex libris a loutek.


Více informací o autorovi

FU.FO

- Věnuje se grafice a různorodé výtvarné činnosti. Pod značkou FU.FO vymýšlí, navrhuje a vyrábí kreativní hračky a nejrůznější didaktické pomůcky pro děti, a to za použití autorské grafiky plné puntíků :-).


Více informací o autorovi

Lubomír Czaban

1967 - Praha Vystudoval Střední uměleckoprůmyslovou školu v Bratislavě – ateliér volné grafiky. Studium scénografie na Pražském DAMU. Po studiích se zabýval krátce malbou. Pracuje jako grafik a ilustrátor na volné noze, věnuje se především anatomickým ilustracím.


Více informací o autorovi

Lucie Skálová

- Kdysi vystudovala Střední umělecko-průmyslovou školu v Brně. Věnuje se především grafickému designu a tvorbě ilustrací. Sem tam vytvoří nějaký akvarel či olejomalbu.


Více informací o autorovi

Marcel Brna

1976 - Rokycany Vystudoval Výtvarnou školu Václava Hollara v Praze. Věnuje se především kresbě a malbě.


Více informací o autorovi

Marek Kijevský

- Dlouhodobě fotím spíš noční města, ale v poslední době mě čím dál víc láká krajinářská a černobílá fotografi e. Prahu jsem si opravdu zamiloval, hlavně úžasná podzimní mlžná rána.


Více informací o autorovi

Martin Rak

1984 - Praha První fotoaparát dostal od svého dědy asi v šesti letech. Rád tráví volný čas venku a cestováním, zabývá se převážně fotografií krajiny, přírody a architektury. Jeho nejoblíbenějším krajem je Českosaské Švýcarsko, kde vzniká většina jeho fotografií.
http://www.martinrak.cz

Více informací o autorovi

Martina Kučová

1982 - Praha Grafička a ilustrátorka na volné noze. Vystudovala Vyšší odbornou školu grafickou v Praze. Věnuje se klasické kresbě i počítačové grafice.


Více informací o autorovi

Matěj Pospíšil

- Chodil jsem na Hollarku, střední a vyšší, to bylo dobrý tam. Mám rád les, kameny a šišky a tak je kreslim. Taky občas parohy nějaký a větve taky umim. Jiný věci čmářu taky občas když mě za to někdo něco dá, ale radši chodim na houby.
http://www.matejpospisil.cz

Více informací o autorovi

Michaela Novotná

- Vystudovala Gymnázium s výtvarným zaměřením v Praze 3 a Školský ústav umělecké výroby v Praze. Věnuje se především kresbě, dětské ilustraci a volné textilní tvorbě.


Více informací o autorovi

Michal Grosman

1980 - Praha Ve svém díle se snaží zachytit představy a sny fotografií. Věnuje se portrétní a architektonické fotografii. Pořádá semináře noční fotografie.


Více informací o autorovi

Michal Dunaj

1987 - Zvolen Žije a tvoří v obci Kováčová. Hlavní oblastí jeho tvorby je počítačová grafika – fraktály. Pro přetrvávající zdravotní problémy, nebo právě díky nim, se dostal k počítačové grafice, která se časem stala jeho srdcovou záležitostí.
http://www.sashe.sk/myx

Více informací o autorovi

Pavel Sušeň

1976 - Valašsko Na jeho fotografiích najdete nejrůznější náměty z přírody, protože volné chvíle v přírodě jsou pro něj v dnešní uspěchané době úžasným odreagováním. Snaží se zachytit přírodu takovou, jaká je. Fotografuje převážně krajinu na Valšsku. Jeho fotografie a články nejen z Valašska můžete spatřit také v kalendářích nebo na stránkách časopisů.


Více informací o autorovi

Petr Turek

- Na focení mě fascinuje, že každá pořízená fotografi e je unikátním němým svědkem okamžiku, který se již nebude nikdy opakovat.


Více informací o autorovi

Oringle

- Jejímu výtvarnému světu kraluje motto: "Nejkrásnější pohled na svět je z hrotu pastelky." Vášeň pro umění ji pohltila natolik, že se vzdala své původní učitelské profese a věnuje se tvorbě profesionálně. Pokud byste ji chtěli poznat blíže, hodně věcí o sobě často a pravidelně prozrazuje na webovkách www.oringle.cz.


Více informací o autorovi

Retro novoročenky

- Vybrali jsme pro Vás některé zajímavé motivy ze sbírky novoročních pohlednic studia Abalon. Všechny byly vytištěny v 80. a 90. letech devatenáctého století. Technologie užité při jejich výrobě byly knihtisk nebo kolorovaný knihtisk, litografie, světlotisk, výjimečně se objevují také ručně malovaná přání. Jako reprezentativní tiskoviny byla novoroční přání obvykle ozdobena nadstandardními technologiemi. Tyto technologie jsme se snažili u jednotlivých motivů zachovat, design je tedy v maximální možné míře původní. Dobovým formátem těchto přání byla jednoduchá pohlednice, my jsme je připravili do v současnosti obvyklého formátu knížky. Pokud Vás návrat do historie novoročenek opravdu nadchl, rádi zpracujeme i zadní stranu novoročenky v původním typografickém provedení pohlednice.


Více informací o autorovi

Sasha Chagina

- Ilustrátorka a grafička, mimo kreslení také učí studenty Foundation in Art&Design na Prague College, pořádá živé workshopy (zejména pro studenty VŠE a Prague College) a svoje zkušenosti sdílí přes svůj online výukový projekt o grafice Graphics Easy na Instagramu.


Více informací o autorovi

Tereza Tláskalová

- Vystudovala Vyšší odbornou školu grafickou v Jihlavě. Nyní pracuje (společně se svým psem Matyldou) v grafickém studiu Abalon jako grafická designérka.


Více informací o autorovi

Obrázky Tom

- Grafický designér a ilustrátor na volné noze. Je žákem předního českého grafika pana Josefa Válka. V současnosti prodává svoje tisky a plakáty do celého světa. Více informací o autorovi naleznete na www.logoart.cz.
http://www.logoart.cz

Více informací o autorovi

Centrum Paraple, o.p.s.

- Centrum Paraple, o. p. s., je sociálně rehabilitační a poradenské centrum. Od roku 1994 pomáhá lidem s poškozením míchy po úrazu nebo onemocnění v průběhu života žít dál podle svých představ. Ztráta původní možnosti pohybu a dalších funkcí organizmu je velkým zásahem do života člověka i jeho rodiny. Odborný tým centra, složený ze zástupců mnoha profesí — sociálních pracovníků, fyzioterapeutů, ergoterapeutů, psychologů, zdravotních sester, osobních asistentů, instruktorů soběstačnosti na vozíku a dalších pomáhá klientům Centra Paraple zvládnout těžké období po úrazu nebo nemoci, zlepšit svou fyzickou a psychickou kondici, dosáhnout co největší samostatnosti a získat novou energii k překonávání překážek. Součástí služeb je i podpora v oblasti zdravého životního stylu, rodičovství, pracovního uplatnění, nalezení nových zájmů a koníčků a v mnoha dalších oblastech. Kromě odborného poradenství nabízí Centrum Paraple svým klientům 3týdenní sociálně rehabilitační pobyty (lze opakovat) a některé tématické programy. Služby využívá každý rok více než 1 400 lidí z celé České republiky.
http://www.paraple.cz

Více informací o autorovi

Centrum Sámovka

- Motivy vznikly v Arte a drama dílnách s terapeutickým přesahem, ty jsou určené pro děti předškolního a mladšího školního věku, které jsou dočasně umístněné v zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc – Klokánku (FOD) Praha - Štěrboholy.
http://www.samovka.cz

Více informací o autorovi

Diakonie CČE - stř. Rolnička

- Dobročinné novoročenky 2019 od Rolničky jsou dílem zaměstnanců s mentálním a kombinovaným postižením, kteří pracují v chráněné dílně Diakonie ČCE – středisko Rolnička pod vedením výtvarnice Larisy Hofmanové. Diakonie Rolnička již od roku 1994 pomáhá dětem i dospělým s mentálním a kombinovaným postižením z celého táborského regionu. V současné době jejích služeb užívá více jak 100 dětských i dospělých klientů. Kromě sociálních služeb (jako je centrum denních služeb, sociálně terapeutická dílna, chráněné bydlení a osobní asistence) nabízí Rolnička lidem se zdravotním postižením práci v chráněné dílně, Čajovně -kavárně Rolnička a Obchodech dobré vůle.
http://www.rolnicka.cz

Více informací o autorovi

Světluška - Nadační fond ČR

- Benefiční přání byla vytvořena zrakově postiženými a nevidomými dětmi a dospělými. Světluška je tradiční sbírkový projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu, který pomáhá dětem a dospělým s těžkým zrakovým postižením. Je oporou pro ty, které nelehký životní osud postavil před každodenní výzvu: znovu a znovu se učit životu ve tmě bez pomoci jednoho z nejdůležitějších lidských smyslů. Přispívá na speciální pomůcky, které „mluví“ nebo mají hmatový displej, na psí vodicí pomocníky, na osobní asistenty dětem i seniorům, podporuje rozvoj talentu a tvořivých schopností nevidomých. Je také pomyslným světélkem ve tmě pro mnoho organizací, které díky finanční podpoře od Světlušky mohou realizovat projekty zaměřené na nevidomé. Během čtrnácti let se do projektu zapojilo bezmála 88 tisíc dobrovolníků a na pomoc potřebným bylo rozděleno více než 130 milionů korun.
http://www.svetluska.net

Více informací o autorovi